Virbac Danmark

Virbac Team

Salg og kunderelationer

Vibeke Nordrehaug

Salgschef, DVM og eMBA

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 50 54 69 64
E-mail : vibeke.nordrehaug@virbac.dk

Karina Ladager

Veterinærkonsulent og Forretningsudvikler Nord- og Østjylland, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 26 97 86 97
E-mail : karina.ladager@virbac.dk

Mogens Jensen

Veterinærkonsulent og Forretningsudvikler Vest-, Sønder-og Midtjylland og Fyn

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 82 77 21
E-mail : mogens.jensen@virbac.dk

Kundeservice

Heidi Trust

Chef for kundeservice, lager og logistik

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 97
E-mail : heidi.t.hansen@virbac.dk

Anja Kramer Sommer

Kundeservicemedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 88 66
E-mail : anja.k.sommer@virbac.dk

Gro Poulsen

Kundeservicemedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 43 56
E-mail : gro.poulsen@virbac.dk

Anne Corydon

Logistik Koordinator

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 52 79 04
E-mail : anne.corydon@virbac.dk

Marketing

Sarah Appel

Nordisk Marketingchef

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 90 27 92
E-mail : sarah.appel@virbac.dk

Alexandra Biceva Hoffmann

eBusiness Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 57
E-mail : alexandra.hoffmann@virbac.dk

Ayoe Klingenberg Hansen

Nordisk produktchef - smådyr, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 45 46 60
E-mail : ayoe.klingenberg@virbac.dk

Brand- og produktansvarlig for reproduktion, smerte/anæstesi, dermatologi, vaccination, parasitter, onkologi og diagnostik

Britt Bækbo Holm

Nordisk produktchef - smådyr og hest, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 90 27 90
E-mail : britt.b.holm@virbac.dk

Brand- eller produktansvarlig for foder, tænder, tilskudsfoder og adfærd

Ragno Klitgaard

eCommerce Specialist

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 914 27 47
E-mail : ragno.klitgaard@virbac.dk

Direktion

Signe Winther

Adm. direktør, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 19 17 36
E-mail : signe.winther@virbac.dk

Henrik Schmidt - Ebbesen

Nordisk Salgs- og Marketingdirektør

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 99
E-mail : henrik.ebbesen@virbac.dk

Kvalitet

Line Sønderby

Nordisk kvalitetsansvarlig og RP

Tlf : 75 52 12 44
E-mail : virbac@virbac.dk

Økonomi

Henrik Andersen

Finance Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 57 08 52
E-mail : henrik.andersen@virbac.dk

Henrik Ahlmann Kikkenborg

Controller

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 91 39 96
E-mail : henrik.ahlmann@virbac.dk

Lær Virbac at kende
Virbac Group

Virbac Group

Med disse innovative løsninger, som dækker hovedparten af dyrearter og sygdomme, bidrager Virbac dag efter dag til at forme fremtiden for dyresundhed.

Grundlæggeren

Grundlæggeren

Et tilbageblik på begyndelsen på et fantastisk eventyr – fra et lille biologisk forskningscenter grundlagt i 1968 i en treværelses lejlighed i Nice til verdens syvendestørste laboratorium.

Værdier

Værdier

Vi vil fostre iværksætterånd, stimulere innovation, vise vores engagement, fremme en kundestyret fremgangsmåde, være opmærksomme på mennesker og vælge bæredygtighed...