Salg og kunderelationer

Vibeke Nordrehaug

Sales Manager, DVM & eMBA

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 50 54 69 64
E-mail : vibeke.nordrehaug@virbac.dk

Troels Volhøj Larsen

Nordic Business Unit Manager – Farm Animals, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 24 46 90 27
E-mail : troels.larsen@virbac.dk

Louise Schmidt

Nordic Product Specialist - Farm Animals, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 24 98 33 30
E-mail : louise.schmidt@virbac.dk

Mogens Jensen

Sales Rep

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 82 77 21
E-mail : mogens.jensen@virbac.dk

Louise Pilegaard Skadborg

Sales Rep, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 54 33 50 01
E-mail : louise.skadborg@virbac.dk

Louise Knigge Spangsberg

Sales Rep, VSP

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 47
E-mail : louise.spangsberg@virbac.dk

Kundeservice

Heidi Trust

Head of Customer Service, Logistics and Warehouse

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 97
E-mail : heidi.t.hansen@virbac.dk

Anja Kramer Sommer

Customer Service Specialist

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 88 66
E-mail : anja.k.sommer@virbac.dk

Gro Poulsen

Customer Service Employee

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 43 56
E-mail : gro.poulsen@virbac.dk

Lisbeth Skjøth

Logistics and Customer service assistant

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 52 79 04
E-mail : lisbeth.skjoth@virbac.dk

Marketing

Gürcan Bozdogan

Marketing Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 28 96 13 79
E-mail : gurcan.bozdogan@virbac.dk

Ayoe Klingenberg Hansen

Nordic Product Manager, Companion Animals, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 45 46 60
E-mail : ayoe.klingenberg@virbac.dk

Brand and product manager of reproduction, pain/anesthesia, dermatology, vaccination, parasites and oncology.

Karina Ladager

Nordic Product Manager, Companion Animals, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 26 97 86 97
E-mail : karina.ladager@virbac.dk

Brand and product manager of diagnostics, nutrition, dermatology, teeth and behavior. 

Alexandra Biceva Hoffmann

eBusiness Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 57
E-mail : alexandra.hoffmann@virbac.dk

Caja Ulrich Hansen

Communications Officer

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 54 33 28 34
E-mail : caja.hansen@virbac.dk

Malene Jessen

SoMe and Influencer Responsible

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 30 91 41 30
E-mail : malene.jessen@virbac.dk

Direktion

Henrik Schmidt - Ebbesen

General Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 99
E-mail : henrik.ebbesen@virbac.dk

Betina Svendsen Ebdrup

Nordic Sales & Marketing Director

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 24 69 97
E-mail : betina.ebdrup@virbac.dk

Kvalitet

Line Sønderby

Nordic Reg. Affairs & QA Manager, RP

Tlf : 75 52 12 44
E-mail : virbac@virbac.dk

Økonomi

Henrik Andersen

Finance Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 57 08 52
E-mail : henrik.andersen@virbac.dk

Henrik Ahlmann Kikkenborg

Controller

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 91 39 96
E-mail : henrik.ahlmann@virbac.dk

Mia Thomsen

Controller

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 29 70 33 08
E-mail : mia.thomsen@virbac.dk

Lær Virbac at kende
Virbac Group

Virbac Group

Med disse innovative løsninger, som dækker hovedparten af dyrearter og sygdomme, bidrager Virbac dag efter dag til at forme fremtiden for dyresundhed.

Grundlæggeren

Grundlæggeren

Et tilbageblik på begyndelsen på et fantastisk eventyr – fra et lille biologisk forskningscenter grundlagt i 1968 i en treværelses lejlighed i Nice til verdens syvendestørste laboratorium.

Værdier

Værdier

Vi vil fostre iværksætterånd, stimulere innovation, vise vores engagement, fremme en kundestyret fremgangsmåde, være opmærksomme på mennesker og vælge bæredygtighed...