Shaping the future of animal health
Danmark

Kontakt Virbac

frontpage_banner_lille_www_contact2.jpg

Virbac Team

Signe Winther

Adm. direktør, DVM

Winther picture

Mobil. : 22 19 17 36

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : signe.winther@virbac.dk

Henrik Schmidt - Ebbesen

Nordisk Salgs- og Marketingdirektør

Schmidt - Ebbesen picture

Mobil. : 60 98 98 99

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : henrik.ebbesen@virbac.dk

Sarah Appel

Salg- og Marketingchef Danmark

Appel picture

Mobil. : 27 90 27 92

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : sarah.appel@virbac.dk

Britt Bækbo Holm

DVM, Key Account Manager

Bækbo Holm picture

Mobil. : 27 90 27 90

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : britt.b.holm@virbac.dk

Teknisk ansvarlig på foder, tænder, tilskudsfoder og adfærd.

Mogens Jensen

Veterinærkonsulent

Jensen picture

Mobil. : 27 82 77 21

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : mogens.jensen@virbac.dk

Veterinærkonsulent for Sønder-og Midtjylland

Support Stordyr

Ayoe Klingenberg Hansen

DVM, Veterinærkonsulent

Klingenberg Hansen picture

Mobil. : 22 45 46 60

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : ayoe.klingenberg@virbac.dk

Veterinærkonsulent for Fyn

Teknisk support smådyr; Teknisk ansvarlig på lægemidler, dermatologi og diagnostik.

Gitte Askjær

Veterinærkonsulent, VSP

Askjær picture

Mobil. : 28 35 15 48

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : gitte.askjaer@virbac.dk

Veterinærkonsulent for Sjælland, Lolland-Falster og Bornholm

Karina Ladager

DVM, Veterinærkonsulent

Ladager picture

Mobil. : 26 97 86 97

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : karina.ladager@virbac.dk

Veterinærkonsulent for Nord- og Østjylland

Henrik Andersen

Business Controller

Andersen picture

Mobil. : 21 57 08 52

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : henrik.andersen@virbac.dk

Heidi Trust Hansen

Chef for kundeservice, lager og logistik

Trust Hansen picture

Mobil. : 60 98 98 97

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : heidi.t.hansen@virbac.dk

Rita Pedersen

Kvalitetsansvarlig & Kundeservicekoordinator

Pedersen picture

Mobil. : 40 91 27 45

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : rita.pedersen@virbac.dk

Alexandra Biceva Hoffmann

Nordic Assistant Marketing Manager

Biceva Hoffmann picture

Mobil. : 40 91 27 57

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : alexandra.hoffmann@virbac.dk

Susanne Rasmussen

Salgsassistent

Rasmussen picture

Mobil. : 27 52 79 04

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : susanne.rasmussen@virbac.dk

Gitte Madsen

Kundeservicemedarbejder

Madsen picture

Mobil. : 60 98 88 66

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : gitte.madsen@virbac.dk

Henrik Ahlmann Kikkenborg

Controller Assistent

Ahlmann Kikkenborg picture

Mobil. : 21 91 39 96

Tlf. : 75 52 12 44

E-mail : henrik.ahlmann@virbac.dk

Michael Sørensen

Lagermedarbejder

Sørensen picture

Mobil. : 40 91 27 47

Tlf. : 75 52 12 44

Preben Hansen Lynggaard

Lagermedarbejder

Hansen Lynggaard picture

Mobil. : 28 93 11 26

Tlf. : 75 52 12 44

Jim Hansen

Lagermedarbejder

Hansen picture

Mobil. : 28 93 01 21

Tlf. : 75 52 12 44