Virbac Danmark

Danmark Virbac Team

Veterinærkonsulenter

Ayoe Klingenberg Hansen

DVM, Veterinærkonsulent Fyn

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 45 46 60
E-mail : ayoe.klingenberg@virbac.dk

Teknisk ansvarlig for reproduktion, smerte/anæstesi, dermatologi, vaccination, parasitter og diagnostik

Britt Bækbo Holm

DVM, Key Account Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 90 27 90
E-mail : britt.b.holm@virbac.dk

Teknisk ansvarlig på foder, tænder, tilskudsfoder og adfærd

Gitte Askjær

VSP, Veterinærkonsulent Sjælland, Lolland-Falster og Bornholm

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 28 35 15 48
E-mail : gitte.askjaer@virbac.dk

Karina Ladager

DVM, Veterinærkonsulent Nord- og Østjylland

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 26 97 86 97
E-mail : karina.ladager@virbac.dk

Mogens Jensen

Veterinærkonsulent vest-, Sønder-og Midtjylland / Teknisk supporter Stordyr

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 82 77 21
E-mail : mogens.jensen@virbac.dk

Kundeservice

Heidi Trust Hansen

Chef for kundeservice, lager og logistik

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 97
E-mail : heidi.t.hansen@virbac.dk

Anja Kramer Sommer

Kundeservicemedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 88 66
E-mail : anja.k.sommer@virbac.dk

Rita Pedersen

Kvalitetsansvarlig & Kundeservicekoordinator

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 45
E-mail : rita.pedersen@virbac.dk

Susanne Rasmussen

Salgsassistent

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 27 52 79 04
E-mail : susanne.rasmussen@virbac.dk

Salg & Marketing

Signe Winther

Adm. direktør, DVM

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 22 19 17 36
E-mail : signe.winther@virbac.dk

Henrik Schmidt - Ebbesen

Nordisk Salgs- og Marketingdirektør

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 60 98 98 99
E-mail : henrik.ebbesen@virbac.dk

Sarah Appel

Salg- og Marketingchef Danmark

Tlf : 75521244
Mobil: 27 90 27 92
E-mail : sarah.appel@virbac.dk

Henrik Pedersen

Nordisk Produktchef / Key Account Manager FPA
DVM, Kvægfagdyrlæge
MBA

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 23 45 40 57
E-mail : henrik.pedersen@virbac.dk

Alexandra Biceva Hoffmann

Nordic Assistant Marketing Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 57
E-mail : alexandra.hoffmann@virbac.dk

Økonomi

Henrik Andersen

Finance Manager

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 57 08 52
E-mail : henrik.andersen@virbac.dk

Henrik Ahlmann Kikkenborg

Controller

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 21 91 39 96
E-mail : henrik.ahlmann@virbac.dk

Lager

Jim Hansen

Lagermedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 28 93 01 21

Michael Sørensen

Lagermedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 40 91 27 47

Preben Hansen Lynggaard

Lagermedarbejder

Tlf : 75 52 12 44
Mobil: 28 93 11 26

Lær Virbac at kende
Virbac Group

Virbac Group

Med disse innovative løsninger, som dækker hovedparten af dyrearter og sygdomme, bidrager Virbac dag efter dag til at forme fremtiden for dyresundhed.

Grundlæggeren

Grundlæggeren

Et tilbageblik på begyndelsen på et fantastisk eventyr – fra et lille biologisk forskningscenter grundlagt i 1968 i en treværelses lejlighed i Nice til verdens syvendestørste laboratorium.

Værdier

Værdier

Vi vil fostre iværksætterånd, stimulere innovation, vise vores engagement, fremme en kundestyret fremgangsmåde, være opmærksomme på mennesker og vælge bæredygtighed...